Na co zwrócić uwagę przy zakupie klamek

Anna Dymowska| 2019-08-13 00:00:00| Komentarze:

fot. Shutterstock.com

Klamka – wydawałoby się, że to najmniej istotny element – nic bardziej mylnego! Oto dwa najistotniejsze punkty, o których musimy pamiętać przy zakupie klamek.

Po pierwsze: Funkcjonalność klamki

Przede wszystkim wygodne czyli kształt powinien być dopasowany do ręki, szczególnie gdy są to drzwi, które są w ciągłym użytkowaniu np.: do łazienki. Druga istotna rzecz to lekkość z jaką naciskamy klamkę, aby otworzyć drzwi. Tutaj musimy przy zakupie zwrócić uwagę na wewnętrzny mechanizm. Część modeli ma wbudowaną sprężynę, która sprawia, że klamka po dociśnięciu wraca do pierwotnego położenia. Nie każdy jest tego zwolennikiem. Kupując zapytajmy o właściwości. Zestaw montażowy obejmuje także śruby, które są niezbędne do montażu. Pasują do drzwi o grubości 4-6cm. Dlatego przed zakupem trzeba zmierzyć grubość drzwi.

Po drugie: Wygląd klamki

Klamka to element dekoracyjny. Powinna pasować do stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Obecnie wybór jest ogromny, zarówno kolorów jak i wzorów. Kolekcja Platinium jest piękna w swojej prostocie oraz kolorystyce. Stanowi odzwierciedlenie klasyki w każdym calu. Klamki ozdobne są niczym biżuteria w naszym domu. Przyciągają wzrok i skupiają na sobie naszą uwagę. Połączenie dobrego wzornictwa i estetyki gwarantuję podkreślenie ducha wnętrza. Co z wielbicielami kolorów? Skoro mamy kolorowe drzwi, to dlaczego by nie klamki?
Oczywiście nikt nie powiedział, że mają iść one ze sobą w parze. Klasyczne drzwi z taką oprawą? Czemu nie! Taki element ożywi wnętrze i doda charakteru. Wykonane z najwyższej jakości mosiądzu i pomalowane na piękne kolory to raj dla miłośników oryginalnego desingu. Umiejętność dobrania podkreśli wygląd drzwi i ozdobi wnętrze. Musi być też funkcjonalny i trwały.


Tagi:
klamki

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...