Na co zwrócić uwagę przy zakupie klamek

Anna Dymowska| 2019-08-13 00:00:00| Komentarze:

Klamka – wydawałoby się, że to najmniej istotny element – nic bardziej mylnego! Oto dwa najistotniejsze punkty, o których musimy pamiętać przy zakupie klamek.

Po pierwsze: Funkcjonalność klamki

Przede wszystkim wygodne czyli kształt powinien być dopasowany do ręki, szczególnie gdy są to drzwi, które są w ciągłym użytkowaniu np.: do łazienki. Druga istotna rzecz to lekkość z jaką naciskamy klamkę, aby otworzyć drzwi. Tutaj musimy przy zakupie zwrócić uwagę na wewnętrzny mechanizm. Część modeli ma wbudowaną sprężynę, która sprawia, że klamka po dociśnięciu wraca do pierwotnego położenia. Nie każdy jest tego zwolennikiem. Kupując zapytajmy o właściwości. Zestaw montażowy obejmuje także śruby, które są niezbędne do montażu. Pasują do drzwi o grubości 4-6cm. Dlatego przed zakupem trzeba zmierzyć grubość drzwi.

Po drugie: Wygląd klamki

Klamka to element dekoracyjny. Powinna pasować do stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Obecnie wybór jest ogromny, zarówno kolorów jak i wzorów. Kolekcja Platinium jest piękna w swojej prostocie oraz kolorystyce. Stanowi odzwierciedlenie klasyki w każdym calu. Klamki ozdobne są niczym biżuteria w naszym domu. Przyciągają wzrok i skupiają na sobie naszą uwagę. Połączenie dobrego wzornictwa i estetyki gwarantuję podkreślenie ducha wnętrza. Co z wielbicielami kolorów? Skoro mamy kolorowe drzwi, to dlaczego by nie klamki?
Oczywiście nikt nie powiedział, że mają iść one ze sobą w parze. Klasyczne drzwi z taką oprawą? Czemu nie! Taki element ożywi wnętrze i doda charakteru. Wykonane z najwyższej jakości mosiądzu i pomalowane na piękne kolory to raj dla miłośników oryginalnego desingu. Umiejętność dobrania podkreśli wygląd drzwi i ozdobi wnętrze. Musi być też funkcjonalny i trwały.


Tagi:
klamki

Warto przeczytać:

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...

Styl glamour, czyli luksus i elegancja

Początki tego stylu opiewają na lata 30-ste XX wieku. Narodził się wśród gwiazd...

Lato w domu? Proponujemy letnią metamorfozę wnętrza!

Lato to pora roku uwielbiana przez wielu z nas. Słońce, długie wieczory, wakacje... Zbliża...

Poznajcie Shabby Chic, czyli uroczy i romantyczny styl wnętrza

Shabby Chic to styl, który narodził się w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. O co w...

Co zrobić, aby nasze drzwi pasowały do wnętrza?

Nasze drzwi wewnętrzne muszą bezdyskusyjnie pasować do wnętrza. Ale... jak je...

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Najczęściej mówimy o tym, jak dobrze i stylowo urządzić własne cztery kąty. A co z...