Trendy, rozwiązania i kolory w 2020 roku. Czego należy się spodziewać?

Anna Dymowska| 2019-12-17 00:00:00| Komentarze:

Classik Blue 19-4052

fot. Pantone

Nieubłaganie zbliża się rok 2020. Wraz z nim czekają nas nowe trendy, nowe rozwiązania i nowe kolory. Na co warto zwrócić uwagę i co warto zrobić, aby nie wypaść z wnętrzarskiej mody?

Classic Blue 19-4052 - najbardziej modny kolor w 2020 roku

Jak co roku został wybrany już kolor... przyszłego roku. Według Pantone kolorem roku 2020 będzie Classic Blue 19-4052. Co oznacza? Przede wszystkim jest nawiązaniem do natury. Kolor tych, którzy kochają bliskość natury i doskonałą harmonię otaczającego wszechświata. Zdaniem fachowców jest ponadczasowy i ma przypominać... niebo o zmroku. A wiadomo, że często o późnej porze dnia wpatrujemy się w niebo bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy. Taki widok zaś relaksuje i odpręża. Generalnie rzecz biorąc, Classic Blue 19-4052 jest elegancki i prosty. Dlaczego zatem nie wprowadzić go do naszego domu?! Zatem...

Jak wprowadzić motyw natury do naszych wnętrz?

Projektanci i architekci obdarzają nas nieustannie nowymi, niezliczonymi pomysłami. Niemniej jednak, a może właśnie przez to, mamy zazwyczaj dylemat - jak przeprowadzić metamorfozę w swoim domu, mieszkaniu? Zakładając, że do tej pory szliśmy z duchem czasu, a w związku z tym w naszych wnętrzach królował styl skandynawski -  czyli bardzo spokojny i harmonijny - zadanie mamy znacznie ułatwione. Co zatem zrobić, aby wprowadzić elementy natury? Można to zrobić na wiele sposobów, ale przede wszystkim zadbać o akcent kolorystyczny - bardziej lub mniej intensywnych kolorów. Wyraziste barwy dadzą nam bowiem nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zazwyczaj najprostszym sposobem jest przemalowanie ścian. Na szczęście! Wszelkie dodatki również odmienią i odświeżą nasze wnętrze. Każda najmniejsza rzecz w zdecydowanych barwach podkreśli i sprawi, że nasze wnętrze nabierze charakteru i stanie się co najmniej nietuzinkowe.

Warto zastanowić się nad zmianą frontów w meblach i drzwiach

Nasuwa się jeszcze jedno pytanie. Czy same dodatki i akcesoria wystarczą? Z pewnością, jeśli chcemy "przetestować", czy oby na pewno dobrze będziemy się czuli w takim wnętrzu z dodatkami w intensywnych kolorach, to tak. Dodatki pomogą nam się przekonać o naszej decyzji. W razie czego - nie zmarnujemy dużej gotówki, bo nie będą przecież wymagały dużych nakładów finansowych. Jeśli jednak wybrany kolor, czy kolory przypadną nam do gustu, można wówczas wprowadzić więcej dodatków. Idąc o krok dalej, wskazana będzie zmiana mebli, frontów w kuchni czy drzwi. Nie musimy trzymać się jednego koloru i odcienia. Każde wnętrza będą wyglądać gustownie. 

 

 

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...