Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

Anna Dymowska| 2020-11-19 00:00:00| Komentarze:

Nasze drzwi Neutra w okleinie antracyt

wiz. Voster

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne odcienie drewna i niezliczone możliwości łączenia ich ze sobą w efekcie czego mamy piękne kompozycje. Naszym dzisiejszym bohaterem jest jednak... antracyt. Kolor trochę pomijany...

Kolor dla odważnych, ale po cichu wkrada się do wnętrz

Zagadkowy odcień, pochodzi od rodzaju węgla kamiennego o ciemnej, szklistej i półmetalicznej barwie. Kolor, który stał się odpowiedzią na czerń we wnętrzach. Łagodniejsza wersja, lekko błyszcząca i delikatnie wytarta. Kolor zdecydowanie łatwiejszy niż czerń. Bardziej przyjazny we wnętrzu. Dodaje elegancji i nie przytłoczy nas jego obecność. Gdzie najlepiej go wprowadzić? Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Trzeba wziąć pod uwagę całość oraz rozkład pomieszczeń.

Bardzo indywidualny akcent we wnętrzu

Jednym z popularnych sposobów na wprowadzenie go do wnętrza, jest pomalowanie ściany lub jej części. Taki akcent ma za zadanie spotęgować elegancję i siłę wnętrza. Idealnie pasuje i podkreśli, gabinet, pracownię, czy salon.Troszkę więcej, ale w innym wydaniu. Meble, a dokładniej fronty. I tu najczęstszym źródłem są te, znajdujące się, w kuchni. Do tego kontrastowe lub jaśniejsze blaty i wyróżniające się uchwyty. Łączenie ich z antracytem da nam fajne efekty.

Meble wypoczynkowe lub te dodatkowe w salonie czy sypialni

Pamiętajmy tutaj w szczególności o rozkładzie i metrażu danego pomieszczenia. Drugim ważnym punktem jest nasłonecznienie pomieszczenia, które przy ciemniejszej bazie jest bardzo istotne, będzie miało to duży wpływ na samopoczucie. Trzecia rzecz to forma tych mebli. Bryła powinna być bardzo prosta i symetryczna.

Dachy w kolorze antracytowym?

Owszem! Ale... jak się to ma do wnętrza? Do dachu dobieramy elewację i drzwi wejściowe, które zazwyczaj w celu połączenia całości i spójności dobieramy kolorem. Mamy komplet, dla odważniejszych kolejnym krokiem jest stolarka okienna, antracytowa. Gdy zajrzymy do wnętrza staramy się o to, aby ta spójność została zachowana. Idąc w tym kierunku, dobieramy drzwi wewnętrzne. Jest to bardzo śmiałe posunięcie, zważając na to, że kolor jest dominującym, we wnętrzu i na zewnątrz. Wewnątrz drzwi bardzo dobrze odgrywają rolę oddzielenia pomieszczeń od siebie, wydzielając przy tym bardzo wyraźnie strefy. Nocną od dziennej i wspólna od prywatnej. Szczególnie to zdaje egzamin w domkach parterowych i mieszkaniach, gdzie znajduje się wszystko na jednym poziomie. To jest najbardziej rozbudowana wersja, jeżeli chodzi o spójność całości.

Opcji zastosowania antracytu jest oczywiście o wiele więcej...

Znaczenie i efekt podkreślenia konkretnych rzeczy lub pomieszczeń jest bardzo ważna we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Antracytem możemy wyróżnić, podkreślić, zdominować i jednocześnie ukryć pewne rzeczy. Stawiając na dodatki bawimy się w grę podkreślenia wnętrza. Wszelkie dywaniki, lampy, koce, czy dodatki zastosowane w jasnej łazience. Świeczki, zasłony czy tkaniny, które będą błyszczeć, wyróżnią się na tle. Antracyt podkreślony na przykład złotem lub odpowiednio zastosowanym kontrastem, będzie tym, który zachwyci.
Jedyna rzecz jaka nas może powstrzymać to nasza wyobraźnia. Kolor, który wbrew pozorom jest bardzo kreatywny, stwarza wiele możliwości.


Tagi:
antracyt

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...

Styl glamour, czyli luksus i elegancja

Początki tego stylu opiewają na lata 30-ste XX wieku. Narodził się wśród gwiazd...