Co zrobić, aby nasze drzwi pasowały do wnętrza?

Anna Dymowska| 2020-05-05 00:00:00| Komentarze:

Drzwi wewnętrzne bezdyskusyjnie muszą pasować do wnętrza...

wiz. Voster

Nasze drzwi wewnętrzne muszą bezdyskusyjnie pasować do wnętrza. Ale... jak je zestawić z całą resztą dodatków, aby pasowały? 

Pierwszą rzeczą, o której myślimy w trakcie urządzania wnętrza, to fakt, aby było harmonijnie i wszystko do siebie pasowało. Myślimy o najmniejszych szczegółach takich jak dodatki i akcesoria od lamp i dywanów - po sztućce, czy nawet haczyki do powieszenia płaszczy w przedpokoju. Mało kiedy zastanawiamy się jednak nad stylem, który jest bliski naszym oczom i sercu. 

Styl glamour, czyli błysk i elegancja

Glamour to bogactwo dodatków, akcesoria zdobione kamieniami, w kolorze złota lub srebra bedą idealne. Kryształy dodadzą klasy i będą eleganckim dodatkiem. Wszystko wprowadzi do wnętrza magię luksusu, który jest nieodłącznym elementem w tym stylu. Fronty mebli na wysoki połysk w jasnych barwach, które będą świetnie komponowały się z dodatkami. Jednym słowem dużo blasku i elegancji.

Czy możemy mieć mniej, a dalej będzie tak samo dobrze?

Tak, możemy mieć mniej błyszczących dodatków i to wcale nie będzie oznaczało, że wnętrze jest zbyt mało eleganckie. Urządzając wnętrze w tym stylu łatwo o przekroczenie granic dobrego smaku. Zbyt dużo nie oznacza dobrze, dlatego musimy przełamać to wprowadzając elementy, które ładnie stonują, a to co trzeba wyciągną i podkreślą.

Co z resztą? Trochę kontrastu i odpowiednie tło

Podłogi, ściany i drzwi. Ciemne podłogi drewniane lub imitujące drewno bedą wdzięcznie prezentowały się wśród błyskotek. Ściany, które będą przeciwieństwem dodatków czyli matowe w jasnych pastelowych barwach. Staną się idealnym tłem dla naszych błyskotek. Drzwi przełamane szarością wkomponują się w całość. Model V w kolorze dąb arctic z kolekcji platinium. Wyczuwalna struktura doda charakteru i będzie kontrastem do idealnie gładkich powierzchni. Akcesoria dobierzemy bez problemu, złote czy srebne będą łącznikiem z całą aranżacją.

Styl Modern Clasik, czyli stare, a jednocześnie nowe

Styl Modern Clasik jest bardziej stonowany, więcej bieli, dobrze oświetlona przestrzeń. Takie wnętrze ma za zadanie stworzyć komfortową przestrzeń połaczoną ze współczesną nowoczesnością. Nawiązuje do wnetrz historycznych, ale klasycznych. Krótko mówiąć upraszczamy. Ważne, aby detale i dekory zostało nieco unowocześnione i nie były zbyt wyrafinowane. Kolory, które są charakterystyczne dla tego stylu to: biel, czerń, ciemna szarość czy błękity. My stawiamy, aby te kolory błękitu zostały wkomponowane do wnętrza jako dodatki, ale nie ma tu reguły. Jeżeli postawimy na bardzo jasne błękity możemy je wykorzystać na ścianach tylko nie na wszystkich może być to ściana główna na przykład za sofą w salonie, jasna sofa wyjdzie na przód i bedzie bardziej wyrazista.

Naturalne i proste

Kamień najlepiej naturalny, ale i imitacja dobrze się sprawdzi, proste fronty szafek z takimi blatami są idealnym połączeniem. Drzwi w tym stylu niech zostaną klasyczne białe z dużymi przeszklaniami. Optycznie powiększą nasze wnętrze i wpuszczą światło, które jak już podkreśliliśmy jest ważne. Latino w białym CPL-u będą tym uproszczeniem. Ich symetryczna forma wprowadzi do wnętrza ład i harmonię. Do klasyki dobierzmy nonszalanckie dodatki będą połączeniem pięknej klasyki z praktycznością.

Dwa style plus jeden ważny element klasyki

Dwa przykłady fajnego wkomponowania drzwi w style, które mamy w domu, albo którymi się inspirujemy. Moda na urządzanie się zmienia , dlatego ważne, aby w naszym domach była nuta klasyki, którą później możemy w prosty sposób urozmaicić. Czerpmy przyjemność z unowocześniania tradycyjnych stylów, tak aby wprowadzić do nich naszą własną tożsamość. Kompromis doda oryginalności i będzie przyjemnością, którą bedziemy się cieszyć przez długie lata.

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...