Drzwi Mobi, Bergamo i Grafo nie tylko ładne, ale i praktyczne

Anna Dymowska| 2019-07-08 00:00:00| Komentarze:

Kiedy urządzasz swoje cztery kąty zależy Ci na tym, aby wszystko było ze sobą idealnie skomponowane, a szczegóły dopełniały całość? Ale gdy szukasz drzwi do domu lub mieszkania zależy Ci także nie tylko na ich wyglądzie, ale i na praktyczności? Z myślą o takich dokładnie dylematach Voster stworzył serię drzwi Mobi, Bergamo i Grafo.

Co charakteryzuje Mobi, Bergamo i Grafo?

Są to drzwi bezprzylgowe. Co to oznacza? Jest to rodzaj drzwi pozbawionych tzw. felcy. Dzięki temu ich powierzchnia licuje się w jednej płaszczyźnie z ościeżnicą. Tworzy to jednolitą, estetyczną fakturę.

Dlaczego warto wybrać Mobi, Bergami i Grafo?

Efektem mechanizmu w nich zainstalowanego jest to, że chowają się one w futrynę. Zastosowane w nich zawiasy 3D całkowicie kryją się w ościeżnicy, a co za tym idzie nie widać ich po zamknięciu drzwi. Widoczne stają się dopiero po otwarciu skrzydła.

Jak ta technika sprawdza się w codziennym użytkowaniu Mobi, Bergamo i Grafo?

Zawiasy te są regulowane w trzech płaszczyznach. To z kolei skutkuje ich wyjątkową stabilnością i godną wspomnienia trwałością. Takie rozwiązanie także daje efekt bardziej masywnej krawędzi, ale co najbardziej istotne daje bezpieczeństwo. Dlaczego? Brak wystającego elementu, jakim jest felca w przypadku zderzenia się z tym modelem drzwi zmniejsza ryzyko zranienia. Co więcej nie daje nam możliwości przytrzaśnięcia sobie palców. A zatem świetnie sprawdzą się one w domu, gdzie są małe dzieci.

Jak wygląda utrzymanie czystości takich drzwi?

Drzwi bezprzylgowe jest łatwiej utrzymać w czystości niz tradycyjne drzwi z felcem! To ich niewątpliwa zaleta.

Jak wygląda montaż drzwi Mobi, Bergamo i Grafo?

Należy mieć świadomość, że montaż tego rodzaju drzwi będzie wymagał od nas dużej precyzji. A każde zaniedbanie, czy niedociągnięcie będzie niestety widoczne.

Czy te modele są wytrzymałe?

Mobi, Bergamo, Grafo wykonane są z płyty mdf, co ma przełożenie na wspomnianą już wcześniej ich dużą wytrzymałość. Są także bardzo odporne na działanie czynników chemicznych. Zatem nie musisz się obawiać czyszczenia ich ogólno dostępnymi detergentami.

Co z zamykaniem Mobi, Bargamo i Grafo?

Posiadają one kilka opcji zamykania do wyboru. Może to być zamek magnetyczny na klucz, wkładka patentowa oraz blokada. Zamki te są znacznie cichsze niż ich standardowe odpowiedniki. Ich mechanizm opiera się na użyciu magnesów o odmiennych biegunach, które umieszczone są w zamku. Na blasze zaczepowej w ościeżnicy przyciągają się one, dzięki czemu nie powodują metalicznego uderzenia. Kolejną zaletą zamków magnetycznych jest ich design, funkcjonalność i wysoka jakość.

Co z personalizacją Mobi, Bergamo i Grafo?

Modele bezprzylgowe z naszej kolekcji dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych. Grafit mat w folii finish, dąb piaskowy w CPL, oraz biały mat w polipropylenie. Kolory te doskonale pasują do drewna. Z neutralnymi materiałami dają efekt prostoty. Jeśli postawicie na minimalizm przykują uwagę gości i wysuną się na pierwszy plan. A, że charakteryzuje je prostota i elegancja będzie to ich kolejna zaleta.

Jak poradzić sobie z ich instalowaniem?

Mobi, Bergamo oraz Grafo dostępne są w opcjach z podcięciem wentylacyjnym, tulejami mosiężnymi lub pvc, a także z progiem opadającym. Możliwe jest też wykonanie tych skrzydeł w szerokości "100". Plusem tego modelu jest układ zlicowany, który powiększa wizualnie przestrzeń podłogi. Drzwi te pasują do wszystkich domowych pomieszczeń i tworzą harmonijną, spójną całość. Ich wykonanie oraz materiały zastosowane w ich produkcji dają pewność trwałości i ich niezawodności na wiele lat użytkowania. Do tego modelu najlepiej sprawdzi się ościeżnica bezprzylgowa V-Retto. Jest regulowana i wyposażona w 2 zawiasy 3D. Jeżeli jesteś zwolennikiem gladkich powierzchni i prostych form to te drzwi będą dla Ciebie idealne.

Warto przeczytać:

Lato w domu? Proponujemy letnią metamorfozę wnętrza!

Lato to pora roku uwielbiana przez wielu z nas. Słońce, długie wieczory, wakacje... Zbliża...

Poznajcie Shabby Chic, czyli uroczy i romantyczny styl wnętrza

Shabby Chic to styl, który narodził się w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. O co w...

Co zrobić, aby nasze drzwi pasowały do wnętrza?

Nasze drzwi wewnętrzne muszą bezdyskusyjnie pasować do wnętrza. Ale... jak je...

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Najczęściej mówimy o tym, jak dobrze i stylowo urządzić własne cztery kąty. A co z...

Styl Boho, czyli kolory, natura i mnóstwo ozdób

Skąd się wziął styl Boho? Krótko mówiąc narodził się w środowisku...

Dlaczego kolory są dla nas ważne? Czy mają wpływ na naszą psychikę?

Ostatnio wspominaliśmy o Classik Blue - kolorze roku wybranym przez Pantone. Dlaczego kolory w...