Drzwi wewnętrzne kupujemy na lata i muszą być dopasowane do wnętrza

Anna Dymowska| 2019-10-01 00:00:00| Komentarze:

wiz. Voster

Zanim zaczynamy budowę domu, czy kupno mieszkania... wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądać w środku. Paradoksalnie, kiedy już stajemy się właścicielami własnego "m", nagle okazuje się, iż nasza wizja idealnego wnętrza a rzeczywistość, to dwie różne sprawy. Przeglądając dostępne oferty, mamy ogromny dylemat: co wybrać? Widząc nowości, kolorystykę oraz możliwości, jakie dają nam producenci, często zmieniamy zdanie i koncepcję. Rozważamy nawet zatrudnienie projektanta wnętrz. I znowu pojawia się myśl: a co jeśli nie trafi w nasz gust? Chcemy mieć w końcu idealnie...

Warto zacząć od wyboru okien i drzwi

Tak, naprawdę jedną z pierwszych rzeczy, na których powinniśmy się skupić są okna i drzwi zewnętrzne. Dalej na liście pownny zaleźć się podłogi i ściany, a raczej ich kolor, faktura. To tak naprawdę baza pod wnętrze. Są to rzeczy, które robimy na długie lata. Powinny być klasyczne, pasujące do każdego wnętrza, stylu. Co dalej? Meble! Kuchenne, pokojowe, czy zabudowa do przedpokoju, gdzie możliwości jest wiele. Każde z pomieszczeń trzeba umeblować i oddzielić strefę prywatna i wspólną. Musimy się zastanowić, które z nich zostawimy otwarte, a które zamknięte. Jeżeli jest to współczesne budownictwo - zazwyczaj salon z kuchnią oraz przedpokojem są przestrzenią otwartą. Należą do strefy wspólnej, w niej przyjmujemy gości i spędzamy najwięcej czasu i tych pomieszczeń nie rozdzielamy drzwiami wewnętrznymi.

Od czego zacząć w starym budownictwie?

Każde z pomieszczeń w starym budownictwie jest oddzielone. I o ile w domku jednorodzinnym mamy możliwość zmiany ścian działowych, tak w bloku możemy mieć z tym problem. Mniejsza przestrzeń jest trudniejsza do zaprojektowania, ponieważ już musimy się dostosować do panujących tam pewnych ograniczeń. Musimy wykorzystać i stworzyć takie wnętrze, aby nie zabrać potrzebnego nam miejsca. Minimalistyczne dodatki i meble powinny pomóc. A co z przejściem między pomieszczeniami? Potrzebujemy drzwi czy zostawiamy puste? Jak wstawimy drzwi wewnętrzne na przykład do kuchni, która wtedy wychodzi na korytarz, w która stronę będziemy je otwierać? Na mały przedpokój czy nie wiele większą kuchnie, gdzie każdy kawałek metra jest na wagę złota? Może drzwi w systemie przesuwnym? Mamy kilka możliwości co do samego systemu oraz kilka innych wzorów. Skrzydło do każdego z nich również dopasujemy bez problemu. Mogą być to drzwi wewnętrzne każdego rodzaju ramowe, szklane czy płytowe. Możemy całkiem zakryć i oddzielić a możemy tylko te pomieszczenia delikatnie zasłonić. Są jeszcze inne plusy drzwi w systemie przesuwnym oprócz tego, że możemy je całkiem zabudować w ścianie. Możemy zastosować system przesuwny naścienny pojedynczy to rozwiązanie pozwala w łatwy i szybki sposób zamontować prowadnicę oraz skrzydło. System naścienny możemy dopasować kolorystycznie do skrzydła, jeżeli wybierzemy karnisz, klasyka i harmonia. Aluminiowy, łączący elegancki desing i delikatne linie z mocną usztywnioną konstrukcją szyny jezdnej i okucie slx. Loft Line, który jest bardziej nowoczesny i stylowy, inspirowany estetyką Loft-Vintage. Dodatkowo nie musimy montować ościeżnicy. Drzwi wewnętrzne w systemie przesuwnym pozwolą nam zaoszczędzić dużo miejsca oraz będą wyglądać bardzo estetycznie i stylowo. Możemy je również zastosować w pokojach sypialnianych, dziecięcych. Jedynie zostaje nam łazienka, w której już powinny być zamontowane drzwi standardowe przylgowe lub bezprzylgowe. Wszystkie możemy dobrać i dopasować w jednej kolorystyce i według modeli. Nigdy nie będą nam przeszkadzać jeżeli zdecydujemy, że nie chcemy ich zamykać ładnie się schowają nie zajmując przy tym miejsca. Mogą nam służyć tylko wtedy, gdy będziemy mieć gości.

Nie tylko podłogi, okna czy ściany są bazą naszego mieszkania

Drzwi wewnętrzne są równie ważne, co podłogi, okna i ściany. Kupujemy je zazwyczaj na długie lata i muszą być idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Dbajmy o nie, abyśmy mogli przez długie lata je użytkować i się nimi cieszyć. Dobierzmy w taki sposób drzwi wewnętrzne, aby pasowały nam do każdej zmiany, którą wprowadzimy przy mniejszym lub większym remoncie. Miejmy bazę w postaci drzwi. Niech staną się naszym znakiem firmowym mieszkania. Otwierajmy je dla znajomych, rodziny i przyjaciół. Drzwi wewnętrzne staną się nasza wizytówką. Nasi goście też z nich korzystają: oglądają, dotykają, czerpią inspirację dla własnego M. Pochwalmy się dobrą decyzją.

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...