Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Anna Dymowska| 2021-09-13 00:00:00| Komentarze:

Rumba

wiz. voster

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a zwłaszcza do nauki. Jednak musimy pamiętać o funkcjonalności i bezpiecznych rozwiązaniach przy jego urządzaniu. Nasze dziecko musi czuć się dobrze w swoich czterech kątach.

Od czego zacząć urządzanie pokoju dziecka? 

Po pierwsze usiądźcie wygodnie wspólnie z dziećmi i porozmawiajcie na temat co lubi, a czego nie. Dziecko w szkolnym wieku ma już swoje upodobania, hobby. Rozmowa na ten temat z pewnością łatwi nam zadanie. Po drugie zastanówcie się, co jest niezbędne w jpokoju dziecka - co jest priorytetem, a z czego możecie ewentualnie zrezygnować.

Jaka kolorystyka w pokoju dziecka? 

Po pierwsze skupmy się na doborze odpowiedniej kolorystki. Chociaż jasne kolory są najczęściej przez nas wybierane, pod żadnym pozorem nie musimy się do nich ograniczać. Ściany w białym kolorze zdecydowanie rozświetlają pomieszczenie. Jednak możemy wykorzystać również mocniejsze akcenty kolorystyczne. Na przykładzie zestawmy ze sobą kolor szarości lub bieli i nadajmy akcent w żywym dekorze, który będzie motywem przewodnim. W tym przypadku możemy jak najbardziej postawić na model skrzydeł Rumba z kolekcji Coolors - modele wykonane z płyty MDF i oklejone wysokiej klasy folią finisz, która stanowi solidne i niebanalne wykończenie wnętrza.

Oświetlenie pokoju dziecka

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest oświetlenie w pokoju dziecka. Dzięki niemu odrabianie lekcji oraz nauka będzie łatwiejsza. Zazwyczaj dzieci odrabiają lekcje i uczą się przy swoim biurku, stąd lampa biurkowa musi mieć odpowiednią moc i przede wszystkim nie powinna świecić za jasno ani też razić dziecka w oczy.

Pokój dziecka nie tylko do nauki...

Oczywiście szkoła jest bardzo ważnym elementem w etapie rozwojowym dziecka, stąd też powyższe wskazówki, dzięki którym zdobywanie wiedzy - nie kojarzące się przecież dzieciom z czymś przyjemnym - będzie łatwiejsze. Nie mniej jednak rok szkolny to nie tylko godziny spędzone na nauce! Myśląc o pokoju dziecka, zapewnijmy mu również przestrzeń do zabawy, gdzie można mile spędzać czas z nowo poznanymi kolegami i koleżankami. 


Warto przeczytać:

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...

Styl glamour, czyli luksus i elegancja

Początki tego stylu opiewają na lata 30-ste XX wieku. Narodził się wśród gwiazd...