Styl glamour, czyli luksus i elegancja

Anna Dymowska| 2020-07-31 00:00:00| Komentarze:

Luksus, który kojarzy się z bogactwem i Los Angeles...

fot. Shutterstock.com

Początki tego stylu opiewają na lata 30-ste XX wieku. Narodził się wśród gwiazd Hollywood. Glamour to bowiem luksus, który kojarzy się właśnie z bogactwem, Los Angeles i nie jest dostępny dla niższych sfer. Dziś to już przeszłość i glamour to szeroko rozwinięty styl, uwielbiany przez wielu i dostępny dla wszystkich. Niemniej jednak nie należy zapominać, że to dzięki gwiazdom, których symbolem życia był blask i przepych, stał się popularny i rozpowszechniony.

Jak wygląda dziś styl glamour?

Minęło sporo czasu, co się zmieniło? Główne założenie eleganckiego wnętrza - zostało. Przez lata złagodniało i pozwoliło na wyciągnięcie tego co najlepsze. Delikatnie unowocześnione dzięki czemu stało się bardziej funkcjonalne czego wcześniej brakowało.

Co pomoże w uzyskaniu wnętrza glamour?

Tkaniny. Ekskluzywne, dobrej jakości. Welury, atłasowe, odbijające pięknie światło. Idealnie dopasowane będą jednym z kluczowych detali podkreślających wnętrze. Tkaniny są wszędzie: dywany, zasłony, poszewki i obicia mebli. Szare, odcienie różu i beże. Duży wybór da nam ogrom możliwości, dzięki którym wnętrze stanie się wyjątkowe. Drugim obowiązkowym elementem to żyrandole. Kryształowe, odbijające światło pozwolą stworzyć iluzjonistyczną atmosferę. Kilka źródeł, które stworzą grę światłem. Dodatkowym elementem tej gry mogą być świece, koniecznie białe i w szklanej oprawie.

Złoto czy srebro?

Wybierzmy jedno, wnętrze to uwielbia te kolory. Srebrna zastawa, ramy luster czy ramki na zdjęcia. Pasują do kryształów i ładnie komponują się z kolorami, które dominują w tym stylu. Dobrane z najwyższą starannością podkreślą wnętrze. Złoto idealnie komponuje się z drewnem.

Ważną rolę odgrywają meble

Ciężkie i masywne, a zarazem eleganckie. Niczym z innej epoki, natomiast w połączeniu z delikatnym materiałem, będzie kwintesencją smaku. Drewniane elementy lub jego imitacja jest mile widziana. Podłogi czy drzwi w kolorze ciepłego lub ciemnego brązu jest jak najbardziej potrzebna. Kontrastują z dodatkami i błyskiem, którego jest dużo we wnętrzu. Dzięki temu wnętrze łagodnieje, ale nie traci na elegancji. Drzwi, w kolorze bieli dodadzą nowoczesności do wnętrza. Biały mat sprawi, że stworzymy dodatkowy kontrast z blaskiem.

Podsumowując czym jest piękno

Najważniejsze, aby nie przesadzić. Bardzo łatwo przekroczyć granicę dobrego smaku. Jest wiele elementów, które trzeba połączyć ze sobą z najwyższą starannością. Ciężko określić go jednym słowem. Przepych, elegancja, czar, blask, kontrasty, światło, a nawet minimalizm, to wszystko sprawia, że jesteśmy oczarowani wnętrzem. Styl glamour, w którym nie każdy odnajdzie siebie. Jest bardzo charakterystyczne dla osób odważnym i bardzo ceniących sobie perfekcję połączoną z luksusem. Otaczających się subtelnością.


Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...