Czy wybór koloru drzwi ma znaczenie?

Anna Dymowska| 2019-07-07 00:00:00| Komentarze:

Kolory we wnętrzu, w którym żyjemy sprzyjają danemu samopoczuciu. To nieodłączny element życia – może działać wyciszająco, uspokajająco lub wręcz odwrotnie! Dlatego im większy wybór kolorystyczny tym większa atrakcyjność oferty każdego producenta – tyczy się to także producentów drzwi. Dlatego firma Voster wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadza nowe kolory. Są to dąb piaskowy CPL, gafit mat, a także Bahama, Havana i Panama.

Po co nowe kolory?

Kolory mają uzdrawiającą moc. Udowodnili to już Starożytni. Używali kolorów do przywracania harmonii w ludzkich organizmach. Wybór oklein do drzwi wewnętrznych w ofercie Vostera jest bardzo szeroki. Dotyczy to gamy kolorystycznej w folii finish, laminacie CPl, czy polipropylenie. Gdy jednak wybierasz drzwi wraz z ościeżnicą należy pamiętać o zbudowaniu spójnego i estetycznego wnętrza. Pamiętaj, że wszystko należy dopasować do stylu wnętrza i wymiarów pomieszczeń.

Wybór koloru ma znaczenie?

Jeżeli wymiary pomieszczenia są niewielkie i chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, doskonałym kolorem będzie dąb piaskowy CPL. Kolor ten jest neutralny co daje wrażenie czystości i uporządkowania. Tworzy doskonałą oprawę dla podłogi, mebli ścian czy innych elementów wystroju. Jasny kolor potrafi rozświetlić niewielkie wnętrze, które optycznie wówczas wyda się większe. Dobierając drzwi do stylu wnętrza należy zwrócić uwagę na jego tłoczenia i strukturę. Jasne, złociste drewno tak, jak w przypadku dębu piaskowego w CPL, doskonale nadaje sie do wnętrz w stylu klasycznym czy kolonialnym. Laminat CP1 to struktrura przyjemna w dotyku, odporna na ścieranie i zadrapania. Cechuje się antyalergicznością. Jest to okleina wykonana przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury, z kilku warstw impregnowanych papierów utwardzanych żywicą. Kolejną zaletą drzwi w których użyto CPL na dębie piaskowym jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Jest on także odporny na zabrudzenia i możemy czyścić go ogólnodostępnymi środkami chemicznymi.

Co gdy skłaniasz się ku ciemniejszej kolorystyce?

Kolejną nowością kolorystyczną firmy Voster jest grafit mat w folii finish. Ten ciemny kolor doskonały jest do wnętrz nowoczesnych i surowych. Pozwala on również wydobyć z wnętrza połysk innych elementów pomieszczenia. Stanowi on świetną ozdobę nowoczesnych, przestronnych miejsc. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że łatwiej go utrzymać w czystości. Doskonale sprawdzi się on w drzwiach przejściowych pomiędzy większymi pomieszczeniami, których nie trzeba dodatkowo doświetlać. Należy pamiętać o dopasowaniu takiej kolorystyki do mebli czy ścian. Wówczas folia finish jako materiał wykończeniowy spełni podwójną rolę - dekoracyjną i zabezpieczającą. A wszystko dlatego, że jest nie tylko odporna na ścieranie i zadrapania, ale także przykuwa wzrok.

Co jeśli przedstawiona kolorystyka mnie nie satysfakcjonuje?

Jeżeli nie boisz się odrobiny szaleństwa i znudziła Cię się tradycja, to z pewnością z radością przywitasz wieści, że istnieje możliwość wyboru drzwi w odważniejszych kolorach. Z ich pomocą uzyskasz niebanalne rozwiązanie aranżacyjne. Koniecznym jest jednak wcześniejsze przemyślenie obrazu całego wnętrza, by nie uzyskać efektu przytłoczenia i przesady. Dlatego otwórzmy się na pomysłowy design! Nowością jest kolor żólty – Bahama. Rozświetli wnętrze, nadając mu ciepłego charakteru. To świetny wybór zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz. Nowy jest także kolor czerwony w okleinie Havana. Doskonale zaprezentuje się na białych bądź jasnych ścianach. To odważny wybór, który będzie stanowił mocny akcent w wystroju wnętrza. Trzeba się z tym liczyć, że takie drzwi będą przykuwać wzrok. Kolejną nowością jest morski kolor drzwi. Z bielą ściany stworzy on orzeźwiający i energetyzujący duet. Z drewnianym parkietem może okazać się ponadczasowym zestawieniem. Panama wypada równie dobrze na tle ściany obłożonej płytkami cegłopodobnymi. Jak sam widzisz dobór kolorów we wnętrzu to bardzo istotna sprawa. Najważniejsze jest jednak to byśmy my sami czuli się w naszym mieszkaniu komfortowo!

Warto przeczytać:

Lato w domu? Proponujemy letnią metamorfozę wnętrza!

Lato to pora roku uwielbiana przez wielu z nas. Słońce, długie wieczory, wakacje... Zbliża...

Poznajcie Shabby Chic, czyli uroczy i romantyczny styl wnętrza

Shabby Chic to styl, który narodził się w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych. O co w...

Co zrobić, aby nasze drzwi pasowały do wnętrza?

Nasze drzwi wewnętrzne muszą bezdyskusyjnie pasować do wnętrza. Ale... jak je...

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Najczęściej mówimy o tym, jak dobrze i stylowo urządzić własne cztery kąty. A co z...

Styl Boho, czyli kolory, natura i mnóstwo ozdób

Skąd się wziął styl Boho? Krótko mówiąc narodził się w środowisku...

Dlaczego kolory są dla nas ważne? Czy mają wpływ na naszą psychikę?

Ostatnio wspominaliśmy o Classik Blue - kolorze roku wybranym przez Pantone. Dlaczego kolory w...