Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Anna Dymowska| 2020-10-23 00:00:00| Komentarze:

Etna

wiz. Voster

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze wnętrza, a przede wszystkim sprawiają, że czujemy się w nich komfortowo. Analizując ostatnio właśnie te "detale", postanowiliśmy podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami i tym samym przedstawić trzy takie elementy, które pojawiają się najczęściej w naszych domach. Oto one! 

Zielono mi, czyli roślinność

Dom ją uwielbia, bo sprawia, że czujemy się bezpiecznie. Dodatek idealny do każdego stylu. Rodzaj dowolny, różnorodność, odcienie zieleni i gra świateł. Połączenie, które stwarza mnóstwo możliwości. Fascynujące jest to, że wcale nie trzeba tego planować, kochamy kwiaty i je wprowadzamy do wnętrza. A efekt zawsze zaskoczy i zawsze jest inny. Zieleń we wnętrzu dodatkowo wpływa kojąco na nasze samopoczucie, dobrze wpływa na nasze zdrowie i oczyszcza powietrze. Oprócz kwiatów doniczkowych warto mieć mały domowy zielnik w kąciku. Naturalne i świeże przyprawy sprawią, że nasze potrawy będą smaczniejsze, a ich zapach dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Najlepszy przykład to lawenda, która jest pachnąca, pięknie wygląda oraz ma właściwości lecznicze.

Kolory i materiały

Kolor jest wszędzie, dlatego czasami mamy ten jeden wyróżniający się. Jest on na jednej ścianie, na poduszkach czy zasłonach. Materiałami też dużo możemy ugrać. Ich tekstura jest tak różnorodna, że zawsze jest wyjątkowa. Dobieramy najbardziej odpowiednie nasycenie barwy i tkaninę. Całość współgra poprzez odpowiednie połączenie dwóch elementów.

Detale

Weźmy pod uwagę otwartą kuchnię połączoną z salonem i przechodzącą do dalszej części domu. W kuchni stawiamy na wyróżnienie pochwytów w meblach i do nich połączymy resztę. W salonie będzie to niepozorny flakon na komodzie, a resztę pociągniemy poprzez dopasowane klamki i zawiasy. Niby nic, ale to właśnie, dzięki tym detalom sprawimy, że coś będzie przykuwało uwagę wszystkich. Wybierzmy te, które poprowadzą nam całą linie. Dla każdego może być to całkiem coś innego. Rzecz, która przykuje przede wszystkim naszą uwagę i będzie cieszyło nas każdego dnia. Każdy z tych elementów będzie dekoracją, który doda smaku w naszym wnętrzu.

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...

Styl glamour, czyli luksus i elegancja

Początki tego stylu opiewają na lata 30-ste XX wieku. Narodził się wśród gwiazd...