Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Anna Dymowska| 2020-04-20 00:00:00| Komentarze:

fot. shutterstock.com

Najczęściej mówimy o tym, jak dobrze i stylowo urządzić własne cztery kąty. A co z mieszkaniem, które ma służyć na wynajem? Oto kilka naszych prostych wskazówek, które możecie wykorzystać!

Komu chcemy wynająć mieszkanie?

Jesteś właścicielem, więc też chcesz, aby było ładnie i estetycznie. Mimo, że sami nie będziemy tam mieszkać chcemy dobrze poczuć się z myślą, że oddajemy komuś klucze do mieszkania bez poczucia wstydu. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, nad którą musimy się zastanowić, to komu chcemy wynająć takie mieszkanie. Rodzinie, firmie czy studentom. Załóżmy, że będzie to rodzina lub para. Mieszkanie dwupokojowe z kuchnią, łazienką i korytarz. Zacznijmy od ścian i wybraniu koloru. Tapety nie każdemu przypadną do gustu, dlatego zostawmy je gładkie. Musi być to taki kolor, który ewentualnie najemcy będą chcieli przemalować lub odświeżyć i nie będzie stanowiło to dużego problemu. Dlatego postawmy na przełamaną biel lub szarości. Rozjaśnią mieszkanie i powiększą wnetrze. Odcienie mogą być różne dla salonu, sypialni i korytarza. Mogą stopniowo przechodzić w bardziej wyrazisty odcień. Delikatny pastelowy kolor doda uroku i wnętrze stanie się przyjemniejsze, nie będzie wyglądało na surowe.

Podłogi powinny być dobrej jakości i... łatwe w utrzymaniu

Dlaczego powinniśmy zainwestować w podłogi, skoro mieszkanie ma służyć komuś innemu? Dlatego, że w ten sposób uchronimy siebie przed ponownym remontem i zmianą zniszczonych podłóg. Unikniemy dodatkowych kosztów. Z oknami podobnie złej jakości okna będą utrapieniem. Muszą być szczelne i dobrze wyregulowane. Sprawdź koniecznie instalację elektryczną, rury czy odpływy jeżeli nie jest to całkiem nowe mieszkanie. Pęknięta rura i zalanie sąsiadów będzie dla nas kłopotliwe, a koszty poniesiemy my.

Jak wyposażyć kuchnie, salon i korytarz?

Naszym zdaniem w kuchni powinny pojawić się meble z prostymi frontami szafek i wygodnymi uchwytami. Dlaczego? Będą łatwe w czyszczeniu. A poza tym, zabudowa będzie praktyczna i funkcjonalna. Fronty szafek jasne, połaczone z drewnianymi blatami będą klasyczne i przyjemne. Do blatów dobierzmy stół lub ławę w zależności od całości aranżacji i dostępnego miejsca. Kuchnia połączona z salonem pozwoli nam na wiekszą przestrzeń. W salonie koniecznie kanapa z możliwością rozłożenia. Nie musi być duża, ważne żeby była wygodna. Ma służyć do odpoczynku i relaksu. Do wyposażenie w salonie wliczmy komodę, która pomieści niezbędne rzeczy. W korytarzu powinny znaleźć się wieszaki i szafka na buty. Jeżeli mamy możliwość zabudować go dużą szafą to super alternatywa na zaoszczędzenie miejsca w salonie czy sapialni.

Sypialnia to przedewszystkim wygodne dwuosobowe łóżko

Jest to miejsce wyjątkowe i bardzo intymne. Skupiamy się na centralnym punkcie tego pomieszczenia czyli właśnie łóżku. Oswietlenie ciepłą barwą, która nie będzie męcząca, a delikatnie kusząca. Czy dobrym pomysłem będzie aranżowanie jej od a do z ? Przestrzeń wolną pozostawmy wyobraźni najemców da im to poczucie się komfortowo. Możemy postawić na kolor ścian, który będzie kojący i doda lekkości pomieszczeniu. Małe szafki nocne posłużą, na której będzie lapmka czy miejsce na książkę. Zasłony lub rolety, które całkowicie zasłonią okna.

Łazienka ma być przedewszystkim praktyczna

Zazwyczaj są one małe, więc kabina prysznicowa będzie idealana. Szafka, w której schowamy niezbędne rzeczy, może być wisząca jeżeli chcemy zaoszczedzić miejsce na przykład na pralkę. Proste, jasne fronty szafki i płytki, które będą łatwe w utrzymaniu. I co najważniejsze lustro z dobrym oświetleniem.
Drzwi wewnętrze podobnie jak drzwi czy okna powinny być dobrej jakości. Musimy zamknąć co najmniej sypialnie i łazienkę. Dobierzmy takie kolor, który ładnie będzie współgrał z całością. Białe lub w kolorze ciepłego brązu. Jeżeli postawimy na imitację drewna odczuwalna struktura będzie mile widziana. Czysto białe przełamią szarości na ścianie. Odpowiednia ilość szkleń też jest ważna, łazienkę koniecznie musimy troszkę doświetlić, więc są mile widziane. Sypialnie możemy zamknąć drzwiami pełnymi, natomiast możemy przytłoczyć w ten sposób pomieszczenie. Wpuszczenie światła będzie lepszym pomysłem. Prosta forma i komfort w użytkowaniu. Jeżeli mieszkanie posiada balkon też musimy o niego zadbać. Nie zostawiajmy go w surowym stanie. Płytki, przygotowane donice na kwiaty czy skrzynki, które wykorzystamy jako siedlisko i miejsce na kubek z kawą. Przyjemnie się napić porannej kawy na zewnątrz.

Czy powinniśmy inwestować w dodatki?

Częściowo tak. Rolety w oknach, które skutecznie zasłonią okna i zasłony jasne i lekkie. Lampa stojąca, która będzie towarzyszyła nam podczas wieczornego relaksu. Nowoczesny zegar na ścianie czy praktyczne półki na bibeloty. Zostawmy troszkę przestrzeni i miejsca na ulubione rzeczy przyszłej Pani i Pana domu. Aranżowanie ich w dodatki będzie przyjemnością. Ulubione kwiaty, dodatki, zdjęcia czy narzuta w ulubionym kolorze ładnie uzupełnią i będą cieszyć. Mieszkanie urządzone prosto da możliwości wprowadzenia dodatków w stylu, który lubimy. Całość musi być estetyczna i przyjemna. Czysto, wygodnie i maksymalnie funkcjonalnie. Mieszkanie, w którym sami z przyjemnością spędzalibyśmy czas.


Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...