Ościeżnice, czyli integralna część drzwi, którą należy właściwie wybrać

Anna Dymowska| 2019-07-09 00:00:00| Komentarze:
Kiedy planujesz zakup drzwi, co bierzesz pod uwagę? Model, kolorystykę, wygląd? Czy to, aby wszystko? Należy pamiętać jednak o bardzo istotnym elemencie - ościeżnicy. Powinna ona współgrać ze skrzydłem, być dopasowana do warunków technicznych i pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Ościeżnice nie są sprzedawane w komplecie z drzwiami. Co może stwarzać problem! Trzeba zakupić ją osobno, co daje nam możliwość doboru najbardziej odpowiedniej i dopasowanej do naszego wnętrza oraz warunków technicznych ościeżnicy.

Jaką ościeżnicę do jakich drzwi wybrać?

Ościeżnice bezprzylgowe V-retto firmy Voster, dedykowane są do wszystkich drzwi bezprzylgowych z kolekcji tej marki. Jak sama nazwa wskazuje ich konstrukcja opiera się na tym, że nie ma w nich przylgi, a jej wykończenie jest geometryczne i nowoczesne. Końcowy efekt wizualny jest bardzo interesujący, gdyż brak tzw. felcy powoduje jej schowanie się do wewnątrz skrzydła. Efekt? Drzwi chowają się w ościeżnicę i wraz z nią tworzą jednolitą i estetyczną płaszczyznę! Proste linie, dwa zawiasy chowane 3D to rozwiązanie, które zdobywa coraz większe grono zwolenników. Czemu trudno się dziwić, bo jest ona bardzo łatwa w montażu.

Z czego wykonana jest ościeżnica V-retto?

Wykonane są z wysokogatunkowej płyty MDF, która zapewnia wytrzymałość i stabilność. Pokryte są folią o wykończeniu polipropylenowym, laminatem CPL, lub folią finish. Folia o wykończeniu polipropylenowym jest odporna na plamy i zarysowania. Laminat CPL odwzorowuje naturalną strukturę drewna, a folia finish jest wytrzymała na ścieranie. Ta bogata oferta pozwala na indywidualne i niestandardowe dobranie ościeżnicy bezprzylgowej.

Co z doborem jej kolorystyki?

Są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwa podążanie za nowoczesnymi trendami w designie. Kolory w ofercie Voster to dąb piaskowy cpl, biały mat, grafit mat, Bahama, Panama, Havana. Konstrukcja ościeżnicy V-retto dostosowana jest do grubości skrzydła 40 mm. Pozwala ona na dopasowanie ościeżnicy do grubości muru od 80 mm do 460 mm. Szerokość opaski ościeżnicy to 80 mm. Nie bez znaczenia jest tu szerokość opaski - ma to zastosowanie stylistyczne i wizualne.

Czy jest ona bezpieczna?

Drzwi bezprzylgowe wraz z ościeżnicą V-Retto tworzą minimalistyczną i estetyczną strukturę. Ich uzupełnieniem jest również płaski zamek magnetyczny, który tworzy jednolitą płaszczyznę z krawędzią skrzydła. Rozwiązanie to idzie w parze z minimalistyczną formą całego skrzydła i ościeżnicy. Brak listwy przyszybowej i niewidoczne łączenia elementów skrzydła utrzymują jednolity charakter. Ościeżnica bezprzylgowa regulowana jest bardzo bezpieczna, gdyż w przypadku drzwi tego typu nie ma ryzyka przytrzaśnięcia sobie dłoni.

Z czego się składa V-Retto?

Konstrukcja tej ościeżnicy składa się z dwóch belek pionowych oraz poziomej. Są one wyposażone w niezbędne okucia i akcesoria oraz listwę opaskową o szerokości 80 mm. Co ciekawe ościeżnica bezprzylgowa V-Retto montowana jest pod kątem 90 stopni. Ościeżnica jest wytwarzana i dostarczana do zamawiającego w postaci kompletu elementów przeznaczonych do składania na miejscu montażu.

Czy pasuje ona jedynie do drzwi bezprzylgowych?

Ościeżnica regulowana V-Retto to ościeżnica polecana do skrzydeł bezprzylgowych. Dostępna jest z dwoma zawiasami 3D, które są niewidoczne i regulowane w trzech płaszczyznach. Dzięki zamkowi magnetycznemu - zamykanie drzwi jest ciche i bezszelestne. V-Retto to ościeżnica nowczesna, którą wyróżnia spośród innych szeroka 80 mm opaska i łączenie pod kątem 90 stopni. Sprawdzi się doskonale we wnętrzach minimalistycznych, jak i w surowym stylu.

Warto przeczytać:

Go to school – czyli urządzamy pokój dziecka na nowy rok szkolny

Pokój dla naszego dziecka jest miejscem przeznaczonym do spania, zabawy i przechowywania, a...

Illuminating Yellow - nadzieja 2021 roku

Koniec roku 2020 zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowy koniec, gdyż wiążemy go z...

Antracyt - popularny i jednocześnie pomijany we wnętrzach

O kolorach we wnętrzu pisze i mówi się dużo. Biele, beże, szarości, czy naturalne...

Styl w naszych domach - trzy najczęściej charakterystyczne elementy

Każdy dom ma swój styl. A styl to detale. I to właśnie one wyróżniają nasze...

Miejsce pracy dziecka nadal nie jest gotowe? Spokojnie, nigdy nie jest za późno

Dla spóźnialskich rodziców mamy garść porad. Co prawda wrzesień już za nami, a co...

Kobiece wnętrze, czyli... jakie?

Czy istnieje definicja określająca... kobiece wnętrze? Jaki styl jest odpowiednikiem takiego...